Honey and clover - recenze

4. srpna 2008 v 17:38 | Zaneone |  Honey and clover
Název anglicky: Honey and clover
Název japonsky: Hatchimitsu to clover
Název česky: Med a čtyřlístek
Počet episod: První řada: 24
Druhá řada: 11
+ další dvě speciální episody F,L (a myslím, že by nevadilo stvořit ještě jednu řadu)
Rok vydání: První řada: 2005
Druhá řada: 2006
Databáze: AniDB
Žánr: Komedie, drama, romantické,z reálného života
Celý příběh se točí kolem skupinky studentů vysoké umělecké školy a jejich přátel. Žijí normálně, mají mnoho problémů, se kterými se snaží normálně vyrovnat. Potýkají se s láskou a zkalmáním. Prostě říběh z reálného života, u kterého se určitě nebudete nudit. Možná zjistíte, že i normální život může být dost krutý.
Yuuto, Takumi a Shinobu žijí normální studentský život ve starém internátě. Po nějaké době se seznámí s malou Hagumi, svěřeňkyní profesora Shu Hanamota. Názory na ni jsou v podstatě stejné. Hagu je drobná dívenka jakoby z jiného svět. Její a profesorův život se neodělitelně spojí s jejich.
Hagu se po čase skamarádí s Ayumi, dívkou která myslí pouze a jen na jednoho. Miluje Takumiho. A Miluje ho z celého srdce, což Takumi bere jako obtíž a sám miluje jinou ženu jménem Rika jejíž minulost je spojená s minulostí Shu.
Jak jde příběh dál a uběhne několik let a někteří studenti odcházejí, ukáže se že se Hagu zamilovala do Shinoba a ten do ní. Tato láska se však trochu promění. Do jejich dá se říct nevědomého vztahu vztoupí Yuuto.ten se také zamiloval do Hagu a pro překvapení v druhé řadě Shu přizná že ji taky miluje. Takže tady máme milostný "čtyřúhelník, o kterém však Hagu nemá ani ponětí.
Charakteristika postav:
Yuuto Takemoto: Kluk jemuž zemřel otec. Neustále hledá sám sebe. Hodně se sblíží s Hagu a zamiluje se do ní. Právě u něho slyšíme asi nejvíc poetických částí.
Takumi Mayumi: Nedá si pokojaAyumi pořád odbívá. Proč? Miluje někoho jiného. A to Riku.Přesto mu na Ayumi hodně záleží a mysím že by a ni i dýchal.
Shinobu Morita: Můj oblíbenec. Tvůrce většiny komických scének. Možná trochu sobecký chlapík toužící po penězích. Je známý tím že najednou zmizí a ještě náhodněji se objeví. U něho je dobré se připravit na vše, protože vás vždy připraví..
Ayumi Yamada: Po uši zamilovaná do Takumiho. Vypadá jako blázen, protože deně dostává tolik nabídek od mužů a ona pořád pořád myslí na jednoho. Ke konci první řady se seznámí s Rikou.Dá jí to trochu práce ale nakonec jsou z nich dobré kolegyně.
Hagumi: Dívka, která od malička malovala. Jejími nej kamarády jsou tužka a papír. Nakonec se začíná bavit s Ayumi a začíná se otevírat světu. V druhé řadě na ni spadne sklo a rozřeže jí ruku. Bude mít přerušené nervy....jak to dopadne ....? se podívejte...
Můj názor: Podle mě je to suprové anime a je škoda, že už jsem se na něj dodívala...bude mi chybět :D...nejvíce se mi asi líbily poetické scénky a mnoho mnoho komických situací..První řada tak ta byla taková že jste se neubránili smíchu...málem mě kvůli tomu vyhodily z baráku :D episody F,L byly suprové. To nešlo ani o příběh jako o to pobavit diváka. A taky to se povedlo...jsem málem sbořila dům.:D V druhé řadě komických scen značně ubylo. Což mě mrzelo. Tady jsem se pro změnu nedokázala ubránit slzám ato hlavně na konci. .
.....takže vám řeknu jendo.....doporučuji !!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi tu? Jeden klik tě přece nezabije

.:Click:.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama